تالاب های هفت برم فارس

شما اینجایید خانه  > آبگیر >  تالاب های هفت برم فارس
تصویر آیتم

یکی از تالاب های آب شیرین استان فارس، دریاچه های هفت برم می باشد که شامل ۳ آبگیر دائمی و سه آبگیر فصلی است و در ۷۰ کیلومتری غرب شهرستان شیراز و شمال شرقی منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان واقع شده اند.

مساحتهای پهنه های آبی آبگیرهای دائمی بیش از ۲۰ هکتار می باشند که دارای موقعیت ارتفاعی ۱۹۵۰ متری از سطح آبهای آزاد بوده و مختصات جغرافیایی آن ۲۹ درجه و ۵ دقیقه عرض شمالی است. مجموعه دریاچه های هفت برم به دلیل دارا بودن شرایط مناسب زیستگاهی و حضور عوامل اکولوژیکی مساعد نظیر پوشش گیاهی و آب شیرین از مناطق جذب و تجمع پرندگان آبزی مهاجر می باشد.

آب دریاچه های هفت برم از ریزشهای جوی و چشمه های پیرامون آنها تأمین می شود. لیکن باید اشاره نمود که به دلیل دخل و تصرفات انجام شده توسط اهالی و تبدیل اراضی مرتعی حاشیه آبگیرها، منطقه دچار فرسایش خاک شده، رسوبات وارده سبب تغییر شرایط اکولوژیک در این ایستم ها گردیده اند که در کاهش سطح آبی این منابع تأثیر گذارده اند.

ماهی های این دریاچه
انواع کپور وحشی و پرورشی ٫ ماهی شکارچی سوف ٫ به ندرت قرل الا رنگین کمان ٫ فیل ماهی ٫از این گونه های نادر در این دریاچه در حال حاضر فقط کپور زنده مانده است . . .

منبع


نشانی ما

نشانی:
این تالاب ها در 70 کیلومتری غرب شهرستان شیراز و شمال شرقی منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان واقع شده اند.
GPS:
29.7929577, 52.18788219999999

نمایش دیدگاه ها

یک دیدگاه بفرستید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *